Haber

Vali açıkladı! Trabzon Şehir Hastanesi geliyor

Vali Yıldırım, beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ile birlikte Akyazı’daki Trabzon Şehir Hastanesi şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Hastane bölgesindeki tüm binaların kaba inşaatının önümüzdeki yıl mart ayında tamamlanacağını belirten Yıldırım, ” Önümüzdeki yıl ise 2025 yılı Şubat veya Mart aylarında hastanemizi bitmiş ve taşınabilir halde görmek mümkün olacak.” söz konusu.

Yıldırım ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin bölgedeki olası trafik yoğunluğuna karşı gerekli hazırlıkları yaptığını da belirtti.

“GÜNDE 15 BİN HASTANIN POLİKLİNİK YAPABİLECEĞİNE İNANIYORUZ”

Yaklaşık 900 yatak kapasiteli hastanenin şehrin ihtiyacını karşılayacağını vurgulayan Yıldırım, ” Günde 15.000 hastanın poliklinik yapabileceğini düşünüyoruz. Ameliyathanelerimiz ve yoğun bakım ünitelerimiz oldukça yeterli. Toplamda yaklaşık 300 bin metrekare kapalı alanımız var. İnşallah 1,5 yıl sonra burayı hep birlikte hazır göreceğiz.‘ dedi.

Vali Yıldırım ve beraberindeki heyet daha sonra yapımı devam eden Hukuk Bulvarı’nda incelemelerde bulundu.

Bulvarın otoyol standartlarında olduğunu vurgulayan Yıldırım, 28 kilometrelik projenin 18 kilometresinin tamamlandığını söyledi.

Projede çok sayıda köprü, viyadük ve tünelin yer aldığına işaret eden Yıldırım, ” Bildiğim kadarıyla 8 büyük tünelimiz var. Bunlar çift tüplü tünellerdir. Ayrıca tek tüplü tünelimiz var. İki büyük viyadüğümüz var. Geriye kalan 40 köprünün bir kısmı viyadük büyüklüğünde.Şu ifadeleri kullandı:

haberkargi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu