Haber

Son dakika! Terör örgütü PKK’nın sözde eğitim görevlisi Irak’ta etkisiz hale getirildi

MİT, PKK/KCK Halk Savunma Merkezi (HSM) eğitim görevlisi Cudi Engizek, kod adı Ahmet Gümüş IrakTürkiye’nin kuzeyindeki Gara’da düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.

KARAYILAN’I KORUDU

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de güvenlik güçlerimize bağlı çok sayıda karakola yönelik eylemlere katılan örgüt liderlerinden Murat Karayılan’ın da koruması olan Cudi Gümüş, örgüt mensuplarına uzman suikast eğitimleri verdi. ve örgüt adına silah sistemlerinin geliştirilmesinde görev aldı. listeye dahil edilmiştir.

FİZİKSEL TAKİP

PKK/KCK tarafından Suriye’den güvenlik güçlerimize ve ülkemize yönelik gerçekleştirilen eylem/tacizlerde yer alan örgüt mensuplarını eğitmek amacıyla Suriye’de açtığı eğitim kamplarının genel sorumlusu olarak belirlenen örgüt mensubu. sınır illeri, 2022’de, Irak ‘de Apollo Akademiler Komutanlığı’nda görevli olduğu öğrenilince, bölgedeki saha ajanları alarma geçti. Gümüş, uzun bir takip faaliyetinin ardından MİT tarafından atanmıştı. IrakKentin kuzeyindeki Gara’da etkisiz hale getirildi.

BİRÇOK EYLEMDE PARMAKLARI VAR

1999 yılında PKK/KCK’ya katılan Gümüş, Türk güvenlik güçlerine karşı birçok hareketin planlayıcısı ve uygulayıcısı oldu. 1999-2007 yılları arasında Gabar, Besta, Herkol, Cudi ve Kato Dağı bölgelerinde faaliyet göstermiştir.

2008’de Suriye’ye giderek örgüt mensuplarının yetiştirildiği suikast okullarının genel müdürü oldu. 2016 yılında Irak’a taşınan ve örgütün liderlerinden Murat Karayılan’ı koruyan Gümüş, 2022 prestijiyle Irak’ta Apollo Akademiler Komutanlığı’nın başına geçti.

PKK/Özel Kuvvetler bünyesinde görev yaptığı dönemde HSM eğitim subayı olarak örgüt mensuplarına silahlı eğitim verilen Mahir Akademileri’nin de müdürlüğünü yapan Gümüş, aldığı en iyi suikastçılar arasında gösterildi. Yunanistan’da PKK/KCK bünyesinde profesyonel suikast eğitimi.

cungus-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu